500 és 1.500 közötti haláleset évente

Kafferbivaly (500)

Afrika egyik legveszélyesebb állata. A vadászok és a bennszülöttek jobban félnek tőle, mint az oroszlántól vagy a krokodiltól. Könnyen dühbe gurul. Az embert is ellenfélként ismeri fel, márpedig ha veszélyben érzi magát, egyből támad. Ellenségét felökleli, és eltapossa.

Afrikai elefánt (800)

A Föld legnagyobb testű szárazföldi állata. Az elefántot sokszor szelídnek és barátságosnak gondoljuk, hisz látjuk őket a cirkuszban, és tudjuk, hogy Indiában háziállatként is használják. Ám indiai rokonával ellentétben az afrikai elefánt nem igazán szelidíthető, sőt, kifejezetten agresszív. Hatalmas tömegével bármilyen ragadozót eltapos, és Afrikában akár kisebb falvakat is lerombolhat egy dühös elefántcsorda. Kiszámíthatatlan természetű, aki ok nélkül is megijedhet.

Víziló (1.000)

Korántsem olyan kedves bumfordi állat, mint amilyennek a rajzfilmekben láthatjuk. Annak ellenére, hogy növényevő, igen agresszíven védi a területét. Az afrikai kontinensen ők ölik meg a legtöbb embert. Óriásira tátható álkapcsában rejlő hatalmas fogaival súlyos sebek okozására képes. Különösen veszélyes a vízben, ahol igazán elemében érzi magát. Legtöbb halálos áldozata véletlenül vagy szándékosan csónakkal kerül a területére. A hatalmas testű állat könnyedén felborítja és szétroppantja a csónakot.

Krokodil (1.500)

A világon élő krokodilfajok közül az Afrikában élő nílusi krokodil és a Délkelet-Ázsiában honos sósvízi krokodil a legveszélyesebb. A vízben lapulva vár áldozatára, majd csonttörő állkapcsával hirtelen megragadja, és addig forog vele a vízben, míg az meg nem fullad. A parton is meglepő gyorsasággal képes prédáját üldözni. Az Észak-Amerikában honos amerikai alligátor kevéssé agresszív, ritkán támad az emberre provokáció nélkül.