Mire használják a legelterjedtebb programozási nyelveket? Mennyire könnyen, vagy nehezen tanulhatóak? Milyen keretrendszerek használhatóak hozzájuk? Milyen álláslehetőségek kínálkoznak egy-egy nyelv esetén? Milyen az adott nyelv jövőben várható helyzete?
Ezekre a kérdésekre találhatóak válaszok az alábbi linken.
E cikkben nemcsak a legnépszerűbb programozási nyelvek listája található meg, hanem láthatunk egy - nyilván szubjektív - rangsort a legkönnyebben tanulható, illetve a legjobban fizetett nyelvekről is. Ennél azonban sokkal értékesebb tartalom annak a szempontrendszernek a kibontása, hogy érdeklődési kör szerint kinek melyik programozási nyelvet érdemes választania, ha valaki programozásra adja a fejét. Ebből ugyanis megtudható, hogy melyik nyelv mire való leginkább.
Rengeteg. A Wikipedia ide vonatkozó oldala jóval több, mint 200 nyelvet nevesít, és ezek közül nagyjából a harmadát részletesebb leírással is igyekszik bemutatni. A megfogalmazás többnyire inkább szakmai, sem mint köznyelvi, ezért az értelmezés helyenként megkövetel némi programozási előismeretet.
Ezekkel a kifejezésekkel leginkább weboldalak készítése esetén, vagyis a webprogramozás során találkozhatunk. De hogy mire is kell gondolni a kifejezések hallattán, az alábbi cikkekből tökéletesen kiderül.A front-end és a back-end közti különbséget akár néhány egyszerű képen is érzékelhetjük:
- https://boarit.com/weboldal-fejleszto-ki-o-es-mi-jelent-az-hogy-weboldal-fejlesztes/
- https://ithon.info/blog/2019/08/27/front-end-back-end/
előző oldal | random oldal | következő oldal |