100 és 200 közötti haláleset évente

Kockamedúza (100)

Akit kockamedúza-csípés ér, segítség nélkül kevés esélye van a túlélésre. Mérge olyan fájdalmat okoz, hogy gyakorlatilag megbénítja áldozatát, aki így képtelen úszni, és egyszerűen megfullad a vízben. Akik mégis kijutnak a partra, azokkal általában az állat halálos mérge végez, mely azonnal megtámadja a szívet és az idegrendszert. Korábban nem jelentettek nagy fenyegetést a tengerben úszkáló emberekre, a globális felmelegedés azonban hozzájárult az elszaporodásukhoz.

Szarvas (120)

Lakhelyüket autóutak sora szeli át. Különösen ősszel nagy a szarvasok elütésének veszélye, mert a bikák bőgési időszakában az állatok jóval aktívabbak. Testének tömege a 300 kg-ot is elérheti. Az elütött vad a szélvédőt áttörve nagy erővel csapódik a gépjármű utasterébe, ezzel saját maga és a sofőr vesztét okozva.

Tigris (150)

A tévhittel ellentétben nem az oroszlán, hanem a tigris a ma élő legnagyobb macskaféle. Egy egészséges példány általában nem eszik embert. Ha egy tigris mégis emberre támad, annak egészen különböző okai lehetnek. Például provokálják, és védekezik. Vagy öreg, esetleg sérült, és ezért könnyebb prédát keres. Az viszont igaz: ha egy tigris megízlelte az emberhúst, az többé nem hagyja abba az emberölést.

Leopárd (150)

A leopárdot jobb nem háborgatni. Míg a legtöbb állat ha megsérül, elszalad vagy elbújik, a leopárd csak még agresszívebb lesz. Ülő helyzetből ugrik rá áldozatára, majd ha lehetséges, felcipeli a legközelebbi fára, hogy a többi ragadozó ne érhesse el. A leopárd az emberre is veszélyes állatok közé tartozik.